Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Mieczkowie

Z Aniołami podążali do Betlejem

Dnia 22 grudnia 2015 roku tradycyjne widowisko jasełkowe obejrzały dzieci, ich rodzice, nauczyciele, emerytowani pracownicy szkoły, znakomici goście, ksiądz proboszcz Jacek Stala oraz przedstawiciele samorządów lokalnych okolicznych wsi.

Zespół wykonawców pracował z zapałem i z zaangażowaniem w atmosferze wzajemnej życzliwości i w poczuciu odpowiedzialności za realizację artystycznego projektu. Ich wysiłek poświęcony był nadrzędnemu celowi: wprowadzenie zgromadzonych widzów w nastrój radosnego oczekiwania świąt Bożego Narodzenia i uświadomieniu potrzeby nawiązania serdecznej więzi z bliźnimi.

Mali aktorzy wystąpili w barwnych i pomysłowych kostiumach scenicznych.

Śpiewali, tańczyli, opowiadali ciekawe historyjki, wygłaszali zabawne monologi.

Nie ma z pewnością w Polsce innych pieśni, które byłyby śpiewane z taką głęboką potrzebą serca jak właśnie kolędy.

We wzruszający sposób przedstawili wydarzenie bilbijne z Betlejem będące początkiem ery chrześcijańskiej.