Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Mieczkowie

I Międzynarodowy Kongres Świętych

Niecodzienne wydarzenie miało miejsce w Szkole w Podstawowej w Mieczkowie. Wieczorem 2-go grudnia odbył się ,,Kongres Świętych." Uczniowie klasy drugiej i przedstawiciele trójek klasowych z klasy pierwszej i trzeciej, przebrani za różnych świętych, przybliżali ich sylwetki poprzez charakterystyczne stoje, plakaty oraz prezentacje. Uczniowie uczestniczyli również w debatach patronów, starając się odpowiedzieć na kluczowe pytania: Czy świętość jest w modzie? Jakimi ludźmi byli święci? Czy każdy może zostać świętym? ,,Święci" sprawdzali także swoją sprawność fizyczną,uczestnicząc w zawodach sportowych.

O 21:00 na Kongresie pojawił się gość specjalny - ks.proboszcz Witold Hyla, który przybliżył uczestnikom smaki i zapachy Ziemi Świętej.

O poranku, gdy wszyscy jeszcze mocno spali, niespodziewanie pojawił się Święty Mikołaj z prezentami.

Dzieciom bardzo podobało się nocowanie w szkole i mają nadzieję, że jeszcze niejeden raz  będą mogły uczestniczyć w takim wydarzeniu.