Czy jesteś zadowolony/a ze swoich ocen końcoworocznych?

newsletterstatystyki

Poniedziałek, 2014-09-22

Imieniny:

Maury, Milany
kalendarz koniec

Obchody Dni Australii w SP Mieczków

Jesteś tu: » Strona startowa » Wydarzenia » Obchody Dni Australii w SP Mieczków

Obchody Dni Australii w SP Mieczków

robimy ciasto Pavlova

26 stycznia Australia obchodzi swoje święto narodowe.

W dniach 24-28 stycznia 2011 uczniowie SP w Mieczkowie również świętowali - przez cały tydzień w szkole trwały Dni Kultury Austrialijskiej. Dzieci poznawały kraj, jego historię, kulturę oraz przyrodę. Największym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia plastyczne, podczas których wykonywano prace metodą stosowaną przez Aborygenów, czyli pierwotnych mieszkańców Australii. Na zakończenie tygodnia uczniowie przygotowali słynne ciasto Pavlova, które Australijczycy jedzą chętnie zwłaszcza podczas Świąt Bożego Narodzenia. Na lekcjach języka angielskiego wykonano prezentację multimedialną na temat Australii, którą cała szkoła obejrzała na zakończenie Dni Kultury Australijskiej. Pomysłodawcą i organizatorką projektu była pani Małgorzata Czaicka-Moryń.

zjadamy ciasto :-)

Dawid maluje eukaliptus (chyba...)

dzieło Dawida

biedronka