Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Jesteś tutaj: Start / WYDARZENIA

WYDARZENIA

Artykuły

Do Betlejem przez wszystkie czasy

2016-12-30

Wycieczka uczniów klas młodszych do Cenrum Nauki i Sztuki ,,Stara Kopalnia" w Wałbrzychu

2016-12-14

Mikołajkowy wyjazd do kina

2016-12-07

Z okazji Mikołajek uczniowie klas 4-6 wraz z wychowawcami odwiedzili kino we wrocławskiej Alei Bielany. Uczniowie obejrzeli film pt.,,Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć". Spotkali również św.Mikołaja Mrugnięcie

Czytaj więcej o: Mikołajkowy wyjazd do kina

I Międzynarodowy Kongres Świętych

2016-12-07

         Niecodzienne wydarzenie miało miejsce w Szkole w Podstawowej w Mieczkowie. Wieczorem 2-go grudnia odbył się ,,Kongres Świętych." Uczniowie klasy drugiej i przedstawiciele trójek klasowych z klasy pierwszej i trzeciej, przebrani za różnych świętych, przybliżali ich sylwetki poprzez charakterystyczne stoje, plakaty oraz prezentacje. Uczniowie uczestniczyli również w debatach patronów, starając się odpowiedzieć na kluczowe pytania: Czy świętość jest w modzie? Jakimi ludźmi byli święci? Czy każdy może zostać świętym? ,,Święci" sprawdzali także swoją sprawność fizyczną,uczestnicząc w zawodach sportowych.

     O 21:00 na Kongresie pojawił się gość specjalny - ks.proboszcz Witold Hyla, który przybliżył uczestnikom smaki i zapachy Ziemi Świętej.

     O poranku, gdy wszyscy jeszcze mocno spali, niespodziewanie pojawił się Święty Mikołaj z prezentami.     

     Dzieciom bardzo podobało się nocowanie w szkole i mają nadzieję, że jeszcze niejeden raz  będą mogły uczestniczyć w takim wydarzeniu.

Czytaj więcej o: I Międzynarodowy Kongres Świętych

Andrzejki uczniów klas młodszych

2016-11-24


Przejdź do góry