Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Jesteś tutaj: Start / Wydarzenia

Wydarzenia

Artykuły

Andrzejki uczniów klas młodszych

2016-11-24

Pasowanie na Ucznia

2016-11-16

25 października w Muzeum Regionalnym w Środzie Śląskiej odbyło się ślubowanie uczniów kl. I ze Szkoły Podstawowej w Mieczkowie. Uroczystość rozpoczął dyrektor muzeum, pan Grzegorz Borowski, który przywitał przybyłe na uroczystość dzieci, rodziców, wychowawczynię i dyrektor szkoły. Po powitaniu uczniowie uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych, w ramach których mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę z zakresu ceramiki pradziejowej oraz własnoręcznie ulepić naczynia z gliny. Następnie pani przewodnik oprowadziła dzieci wraz z rodzicami po wystawach muzealnych. Po zwiedzeniu muzeum rozpoczęła się część oficjalna. Dzieci z kl. I – wsparte przez starszych kolegów – przedstawiły przygotowany na tę okazję program artystyczny, a następnie dyrektor szkoły, pani Bogusława Fajkiel, pasowała pierwszaków na uczniów. Zwieńczeniem uroczystości był przygotowany poczęstunek oraz wręczone dzieciom przez rodziców kuferki edukacyjne.

Czytaj więcej o: Pasowanie na Ucznia

Dzień Chłopca w klasach 0-III

2016-11-09

Dzień Postaci z Bajek

2016-11-09

W dniu 4 listopada w Dniu Święta Bajek dzieci z przedszkola i klas młodszych przyszły do szkoły przebrane w różne postaci z bajek. Najwięcej było czarownic i czarnoksiężników. W tym dniu dzieci uczestniczyły w konkursach i zabawach. Pokonywały tunel strachu, odgadywały tytuły baśni, oddzielały ziarna. Były też pokazy sztuczek magicznych przygotowanych przez uczniów. 

Czytaj więcej o: Dzień Postaci z Bajek

Gimnastyka poranna 30.IX

2016-11-09

Z okazji Europejskiego Dnia Sportu rozpoczęliśmy dzień aktywnie. Nauczyciele i uczniowie wzieli udział w porannej gimnastyce, poprowadzonej przez p.Marię Oleśków.

Czytaj więcej o: Gimnastyka poranna 30.IX


Przejdź do góry